Aktuality Radka Vlka

Máme rádi dechovku

V neděli 23. září jsme v Tančírně Panském domě odehráli už čtvrtý koncert pod názvem "Máme rádi dechovku". Už tradičně šlo o repertoár složený výlučně z polek, valčíků, pochodů a lidových písní. Nadšené posluchače si vystoupení našlo i letos. Zpěvem nás opět doprovodilo populární pěvecké duo Zdena Pavlasová a Slávek Kubát. 

Koncert při příležitosti oslav 100 let republiky ve Ždírci

I dechový orchestr mladých oslavil 100 let republiky. Kvůli malému pódiu v kině ve Ždírci nad Doubravou jsme se museli sejít v omezeném počtu - 33 členů. Přesto jsme podali suverénní výkon. Koncert jsme zahájili hymnami České a Slovenské republiky. Další skladby byly již k pobavení a dobré pohodě. Ať už šlo o swingovou, dechovou či muzikálovou hudbu, povedlo se nám vše odehrát na jedničku. Ozdobami koncertu byla pěvecká vystoupení Zdeny Pavlasové, Aleny Fuxové a Slávka Kubáta. Skvělé sólo na trubku předvedl Ondřej Nepovím, který navíc společně s Alenou Fuxovou odzpíval i proslulou skladbu Something stupid od Franka Sinatry. Vystoupení se nám povedlo, zažili jsme standing ovation,  což jsme zase my rádi odměnili dalšími třemi skladbami. Jsme vděčni za pozvání do Ždírce, máme radost z vřelého přijetí nás i naší hudby a věříme, že jsme zde nehráli naposledy. Doufejme, že příště to bude již v plném počtu.

Svatocecilský koncert

Svátek svaté Cecílie oslavil Dechový orchestr mladých tak jako každý rok koncertem k její poctě. V prostředí hotelu Fantazie jsme nastoupili před plným hledištěm. Průvodní slovo pronesla Hanka Turková, která poutavě všem představila, svatou Cecílii a celý její život. Náš orchestr předvedl osm skladeb. Šlo o souhrn velmi rozmanitých žánrů. Sólovou skladbu na klarinet zahrál Lukáš Kopecký a na trubku Ondřej Nepovím, který následně spolu s Mgr. Alenou Fuxovou i zazpíval. Mgr. Alena Fuxová zazpívala také další skladby a její vystoupení byla ozdobou našeho koncertu. I letos jsme pozvali hudebního hosta. Tentokrát jím byl akordeonový soubor POHODA z Havlíčkova Brodu. I jim se vystoupení velmi zdařilo. Obecenstvu s velkým úspěchem představili skladby lidové, dechové, ale i moderní. Nakonec se oba soubory sešli na příjemném rautu. Doufáme, že naše spolupráce bude pokračovat. 

Česká mše vánoční v Přibyslavi

Česká mše vánoční v podání Dechového orchestru mladých ZUŠ Chotěboř? Že jste o tom nikdy neslyšeli? Jde totiž o naprostý unikát, který si můžete poslechnout v neděli 9. prosince od 14.30 h v Kulturním domě v Přibyslavi. Příběh pastýřů putujících do Betléma svým zpěvem doprovodí Chrámový sbor od sv Jakuba.